Zadzwoń do nas: +48 17 742 14 65

Wycieczka do Albanii Samolotem 8 dni

Odkryj Skarby Bałkanów

Poznaj Albanie, kraj zachwycających kontrastów, gdzie historia splata się z nowoczesnością. Od zapierających dech w piersiach krajobrazów Riwiera Albańskiej, przez starożytne miasta pełne dziedzictwa kulturowego, po tętniące życiem plaże – Albania to miejsce, które każdy musi zobaczyć. Nasza wycieczka objazdowa pozwoli Ci doświadczyć niezwykłej gościnności, kuchni pełnej smaków, i bogactwa kulturowego. Dołącz do nas, by odkryć starożytne Berat, tajemnicze Gjirokaster, i niezwykłe Apolonia. Twoja albańska przygoda czeka!

Kontakt w sprawie modyfikacji programu, podania liczby osób oraz aktualnej wyceny z Waszego miasta.
Tel: +48 17 742 14 65
Kom: +48 608 325 747
wycieczki@s-unit.travel.pl

Program wycieczki 

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Tirany samolotem charterowym. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer na kolację i nocleg do hotelu Monte Carlo w miejscowości Vlora, w którym zakwaterowani będziemy przez cały czas wycieczki. (Trasa ok 150 km).

 

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Beratu. Berat (UNESCO) położony jest u podnóża dwóch wzgórz – legendarnych olbrzymów Tomorri i Shpirag. Rzeka utworzona z łez dziewczyny, o którą walczyli i obaj zginęli, dzieli go na dwie dzielnice: prawosławną Goricę i muzułmański Mangalem. Jest to liczące około 2500 lat miasto, jedno z najstarszych i najciekawszych w Albanii, często nazywane Miastem Okien. Podczas spaceru uliczkami starego miasta, zobaczymy m.in. zabytkowe domy oraz przede wszystkim twierdzę Kalaja Berati i liczne cerkwie znajdujące się w jej obrębie. Nad miastem góruje twierdza, skąd zobaczyć można panoramę miasta. Miejsce rozsławił swoją twórczością Onufry, który stworzył jedyna w swoim rodzaju czerwień, zwaną czerwienią Onufrego. Berat jest doskonałym miejscem wypadowym na pieszczę górskie wycieczki, piękno natury i doskonałe warunki pogodowe sprawiają, że cały region staje się mekką turystyki aktywnej. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok 200 km).

 

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzimy Gjirokarster – miasto tysiąca schodów miasto szarych dachów – mieszankę kulturową, językową, z niesamowitą architekturą kaskadowo ułożonych domów o dachach pokrytych szarymi łupkami lokalnego kamienia. Widok na otaczające wzgórza z twierdzy. Przestrzeń. Nic dziwnego, że UNESCO chroni to miasto i w nie inwestuje. W ostatnich latach widać wiele zmian, nic nie zaburza jednak stylu i ducha miasta. Przed wyjazdem do Krainy Orłów warto poczytać twórczość Ismaila Kadare, urodzonego tu pisarza, docenianego i nagradzanego w Europie. Jego książki emanują miłością do Gjirokaster, ale też daje doskonały podkład emocjonalny przed wizytą w Albanii. Zwiedzimy muzeum etnograficzne, które mieści się na terenie dawnego domu komunistycznego dyktatora Envera Hodży. Pożar zniszczył pierwotny dom, w którym urodził się Enver Hodża (w 1908 r.). Budynek został zrekonstruowany w latach 1964-1966, nie jako replika domu Hodży, ale jako model tradycyjnych domów Gjirokastry. Dom ma wiele klasycznych elementów kulturowych skopiowanych z innych pięknych domów miasta. Powrót do hotelu, kolacja. (Trasa ok 260 km).

 

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do pozostałości miasta Apolonia, będącego w starożytności początkiem bałkańskiej części szlaku handlowego Via Egnatia i miastem portowym, słynącym niegdyś z targu niewolników. Dziś to stanowisko archeologiczne, gdzie zobaczymy m.in. rzymski Odeon, fragmenty świątyni Artemidy z przełomu I i II w. n.e., budynku konsula, czy biblioteki. Następnie przejedziemy do Ardenicy – miejsca ślubu bohatera narodowego Albanii – Skanderbega. Jest to klasztor zbudowany na pozostałościach pogańskiej świątyni Artemidy – stąd wzięła się nazwa wsi – Ardenica. Klasztor \, zbudowany w 1282 roku, składa się z cerkwi Matki Bożej, kaplicy Świętej Trójcy, budynków mieszkalnych, piekarni, olejarni, stajni bramy wejściowej. Bardzo klimatycznie miejsce, dające relaks i odskocznię od gwaru miasta i kurortu. Powrót do hotelu, kolacja. (Trasa ok 130 km).

 

Dzień 5

Dzień przeznaczony na wypoczynek lub fakultatywną wycieczkę na Korfu (dodatkowo płatne ok 120 eur/os). W pierwszej kolejności udamy się do Sarandy, skąd odpływają promy na Korfu. W programie Achillion – pałac cesarzowej Sisi, Mysia Wyspa. Zwiedzanie stolicy Korfu to spacer po mieście podzielonym na kilka części, tworzących ciekawą mieszankę architektoniczno-kulturową. Zobaczymy starówkę ze Starym Fortem, pałac św. Michała i Jerzego, słynną Liston – ulicę z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie oraz kościół św. Spiridiona Miracoulous, patrona wyspy, którego szczątki spoczywają w sarkofagu ze srebra. Powrót do portu i do hotelu. Kolacja w hotelu.

 

Dzień 6

Dzień przeznaczony na wypoczynek lub fakultatywną wycieczkę: jeep safari. Okolice Vlory słyną z malowniczych, aczkolwiek niedostępnych miejsc do których można dostać się jedynie dzięki autom 4×4! Udamy się na południe, w stronę majestatycznej przełęczy Llogara, skąd rozpościerają się niezapomniane widoki. Panoramiczna trasa nad morzem Jońskim pozwoli obejrzeć zbocza przypominające klify ostro spadające ku przepięknym piaszczystym plażom kontrastującym z błękitem morza i nieba. Udamy się również w dzikie tereny albańskiego bezdroża, gdzie zawitamy do niewielkich wiosek, gdzie życie toczy się swoim biegiem i zostaniemy ugoszczeni prawdziwym albańskim posiłkiem. Powrót do Vlory w godzinach wczesno wieczornych. Kolacja. (dodatkowo płatne ok 65 eur/os).

 

Dzień 7

Dzień przeznaczony na wypoczynek lub fakultatywny, całodniowy rejs statkiem na militarną wyspę Sazan, do zatoki Karaburun. W trakcie rejsu przerwy na plażowanie w urokliwych zatokach, spacery po plaży, możliwość zwiedzenia militarnych fortyfikacji. Będzie również czas na posiłek nad brzegiem morza. Powrót do hotelu, kolacja. (dodatkowo płatne ok 40 eur/os).

 

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

 

Cena wycieczki: 2999 zł/os.
Zaliczka tylko 10-30%. Reszta przed wylotem.

 

Cena obejmuje:

 • przelot samolotem czarterowym do Tirany
 • opłaty lotniskowe
 • zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych)
 • wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem
 • śniadania, obiadokolacje
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie

 

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok.70 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

 

Program Wycieczki:

 • Program wycieczki może ulec zmianie z powodu czynników niezależnych od nas, takich jak warunki pogodowe.
 • Kolejność zwiedzania miejsc ustala pilot wycieczki, biorąc pod uwagę aktualne warunki i logistykę.

Dopasowanie Oferty:

 • Prezentowany program jest propozycją. Jesteśmy otwarci na sugestie zmian – prosimy o kontakt w tej sprawie.

Dodatkowe Koszty:

 • Cena nie obejmuje wydatków osobistych, dodatkowych posiłków i napojów.

Kontakt w sprawie modyfikacji programu, podania liczby osób oraz aktualnej wyceny z Waszego miasta.
Tel: +48 17 742 14 65
Kom: +48 608 325 747
wycieczki@s-unit.travel.pl

  Zostaw kontakt - oddzwonimy